Bürclərin tarixi

Müəllif: Pure Love
Şərhlər: 19
Baxılıb: 3026
Paylaş:
Səs ver:
(səs: 2)
Balıqlar Bürcü
(19 Fevral-20 Mart)
Balıq bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı sudur. Yupiter ve Neptunun himayesindedir. Güneşin Balıqlar bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar ince intuasiyalı olmaqla yanaşı, daim bir narahatlıq hissi de keçirirler.Onlar daha çox humanizm ve fedakarlıq remzi kimi tanınırlar. Menen zerif, ağıllı olmaları ile seçilirler. Uzağı görmek bacarıqları ile etrafdakıları heyran qoyurlar. Bu bürcün altında doğulanlar rahatlığı, seliqe-sehmanı xoşlayırlar. Eliaçıq, qonaqcıl olurlar. Edaletli, semimi, mehriban olmaq onların esas xasiyyetlerindendir. Bu bürcün altında doğulan qadınlar zerifliyi ile seçilirler.Onlar sevimli ve cazibedar olub cah-celalı, rahatlığı, gözelliyi sevirler.Daxili alemleri de çox zengin olan bu qadınlarla aile qurmaq seadet getirir.

Balıq bürcü ve simvollar :
Planeti: - Neptun
Elementi: - Su
Xüsusiyyeti: - Deyişken
Uğurlu reqemi:- 2 ve 6
Günü: - 5-ci gün
Uğurlu daşı: - Mirvari
Reng: - Turkuaz,yaşıl
Heyvan: - Keçi ve buynuzlu heyvanlar
Qiymetli maden: - Platin

Dolça Bürcü
(21 Yanvar - 18 Fevral)
Dolça bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı havadır. Saturn ve uranın himayesindedir. Güneşin Dolça bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar xarakterce emosional, tebietce hessas olurlar. Dolça bürcü altında doğulanlar öz insaniyyetleri sayesinde çox cazibedar olurlar. Onlar derde şerik olur ve çetinliye düşenlere ellerinden gelen kömeyi etmeye çalışırlar.Bu bürc altında dünyaya gelenler tevazökar olur, nadir hallarda başqalarına ağız açırlar. Onların heyatı uğursuz ola biler, amma heş bir zaman maraqsız olmaz. Heyatın her üzünü görecekler-zenginliyi de, yoxsulluğu da, parlaq uğuru ve facielerin de, maraqlı görüşleri ve meyusluqları da. Bezen onlara ele gelecek ki, mehv olub getmişler, amma tale onlara nicat verecekdir. Dolça bürcü altında doğulan qadınlar çox cazibedar olurlar. Onlarla vaxt heç zaman darıxdırıcı olmur. Doğulma tarixleri bu bürcle bağlı olan qadınlar ince, zerif olur, yaxşı reqs edirler. Söhbetleri maraqlı ve şirin keçir. Ere tez gedir, amma nadir hallarda xobext olurlar. Çünki mehebbetleri erlerinin mehebbetinden güclüdür.

Dolça bürcü ve simvollar :

Planeti: - Uran
Elementi: - Hava
Xüsusiyyeti:-Sabit
Uğurlu reqemi: - 1 ve 7
Günü: - 3-cü gün
Uğurlu daşı:- Firuze
Reng: - Mavi
Heyvan: - Böyük quşlar
Qiymetli maden: - Uran

Oğlaq Bürcü
(20 Dekabr - 20 Yanvar)
Oğlaq bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı Yerdir. Saturunun himayesindedir. Güneşin Oğlaq bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar ters,inancıldırlar.Ağıllıdırlar. İster fiziki, isterse de menevi cehetden dözümlüdürler. Real heyatla yaşayır, işlemeyi bacarırı ve xoşlayırlar. Var qüvve ile uğur qazanmağa can atır ve addım-addım, pille-pille meqsede yaxınlaşır, neticede isteye nail olurlar. Bu nişan altında doğulanlar hemişe hörmet qazanırlar. Amma çox qapalı olduqlarından onlarla açıq söhbet etmek çetindir. Doğum tarixi Oğlaq bürcü ile bağlı olanlar eneneni,edeb-erkanı, sabitliyi xoşlayırlar. Meqsedsiz qerar qebul etmir, tez qızışan ve ehtiyatsız iş tutan deyiller. Zahiren tekebbürlü görünseler de, daxilen öz tenhalıqlarından ezab çekir ve çevrede olanların reğbetini qazanmaq isteyirler. Çox vaxt hessas ve utancaq olur, lakin bunu böyük seyle gizledirler.Meğrurluğu onlara ezab-eziyyet getirir. Oğlaq bürcünde doğulanlar parlaq zekalı, güclü yaddaşlı olurlar.Ömürlerinin ikinci yarısı birinci yarısından xoş keçir.Evlenmek qerarına gelseler de, çox gec evlenirler. Subayların çoxu bu nişan altında doğulanlardır.

Oğlaq bürcü ve simvollar :
Planeti: - Saturn
Elementi: - Torpaq
XÜsusiyyeti: - Liderlik
Uğurlu reqemi:- 2 ve 8
Günü: - Şenbe günü
Uğurlu daşı: - Firuze
Reng: - Tünd yaşıl ve qehverengi
Heyvan: - Keçi ve buynuzlu heyvanlar

Oxatan Bürcü
(23 Noyabr - 21 Dekabr)
Oxatan bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı oddur. Yupiterin himayesindedir. Güneşin Oxatan bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar temkinli, feal olurlar. Kişiler qadınların xoşuna gelirler. Kişiler cesur, serbest olub igidlik göstermeye, maceralardan keçmeye üstünlük verirler. Şux ve mehriban xasiyyetlerine baxmayaraq bezen imkanlarından çox-çox uzaq olan zirvelerin hesreti ile yaşayırlar. Yer onlara kiçik görünür ve bezen hetta ne istediklerini de bilmirler. Ömürleri qısa olur. Bu bürc altında doğulan qadınlar iki tipde olurlar. Nigaha ve aile heyatına çox çetinlikle uyğunlaşırlar. Özlerini serbest hiss elemeyi xoşlayırlar. Uğur qazanmağı bacarırlar. İkinci tipden olan qadınlar müsteqil düşünceli, kubar, ehkamlardan azad qadınlardır. Her işi meharetle görmeyi bacarırlar. İstedadlı adamları xoşlayırlar.

Oxatan bürcü ve simvollar :
Planeti: - Yupiter
Elementi:- Od-alov
Xüsusiyyeti: - Deyişken
Uğurlu reqemi: - 5 ve 7
Günü: - 4-ci gün
Uğurlu daşı: - Lal
Reng: - Yasemen rengi
Heyvan: - At
Qiymetli maden: - Demir

Eqreb Bürcü
(23 Oktyabr - 21 Noyabr)
Eqreb bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı sudur.Marsın ve Neptunun himayesindedir. Güneşin Eqreb bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar güclü xarakterli olurlar. İlk baxışda onların uğur qazanması üçün gerekli olan her şeyleri- energiya, diribaşlıq, qüvvetleri vardır.Lakin tündmecaz olduqlarından işleri düz gelmir. Onlar çox esebi olurlar. İşde ve borclarını yerine yetirmekde iradelidirler. İsteye çatmaq üçün her vasiteye el atmağı bacarırlar. Müsteqillik onlar üçün her şeyden ezizdir. Bu bürcün altında doğulan qadınlar iki tipli olur. Birinci tip qadınlarda temparament örtülüdür, ikinci tip ise heqiqeten başa bela açan qadınlardır.Birinci tip qadınların gözleri, adeten, od saçır. Onlar asta danışır, paltara xüsusi ehemiyyet vermirler. İşvekar deyiller. İkinci tip qadınlar işveli, hessasdırlar.Her işe qarışırlar. Çox xetalı olurlar. Her yerde teşviş ve narahatlıq yaradırlar. Kişileri var-yoxdan çıxarmaq, hetta özlerini öldürmek derecesine çatdırırlar.

Eqreb bürcü ve simvollar :
Planeti: - Pluton - Mars
Elementi: - Su
Xüsusiyyeti: - Sabit
Uğurlu reqemi: - 2 ve 4
Günü: - 3-cü gün
Uğurlu daşı: - Topaz
Reng: - Tünd qırmızı, Tünd qehveyi
Heyvan: - Eqreb ve diger sürünenler
Qiymetli maden: - Platinyum

Terezi Bürcü

(24 Sentyabr - 23 Oktyabr)
Terezi bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı havadır. Veneranın himayesindedir. Güneşin Terezi bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar yumşaq xasiyyetli, parlaq zekalı olurlar. Temkinli olmaları ile başqalarından seçilirler. Onlar heyatın nebzini tutmağı bacarırlar. Dava-dalaşı,qan-qaralığı, gerginliyi xoşlamırlar. Rahatlığı her şeyden üstün tuturlar. Xoşreftar, nezaketli, mehriban olduqlarından cemiyyetde sevilirler. Bu bürcün altında dünyaya gelen qadınlar füsunkar, nevazişli, şıltaq olurlar. Onlar yuxudan gec durmağı xoşlayır, zinet eşyalarını, ber-bezeyi, dadlı yemekleri sevirler. Onların başlıca meşğuliyyeti mehebbetdir.Sevmek ve sevilmek onların yegane arzusudur. Tez hiddetlenib göz yaşı axıdırlar.Erköyün olsalar da, uşaq kimi mehriban ve xeyirxahdırlar.

Terezi bürcü ve simvollar :
Planeti: - Venera
Elementi: - Hava
Xüsusiyyeti: - Liderlik
Uğurlu reqemi: - 6 ve 9
Günü: - 3-ci gün
Uğurlu daşı: - Opal
Reng: - Mavi
Heyvan: - İlan, kertenkele
Qiymetli maden: - Zümrüd

Qız Bürcü
(24 Avqust -23 Sentyabr)
Qız bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanesi yerdir. Güneşin Qızlar bürcünün keçdiyi dövrde doğulanlar her işde aydınlıq, deqiqliyin olmasını isteyirler. Nadir hallarda ehtirasa qapılırlar. Qayda qanuna, seliqe-sehmana emel etmeyi xoşlayırlar. Biliklerini daim derinleşdirmeye ve genişlendirmeye çalışırlar. Adeten uzun ömür sürürler.Qızlar bürcü altında dünyaya gelen qadınlar cazibeli olsalar da, temperamentleri çatışmır. Maraqlaşmağı xoşlayırlar. Amma son meqamda geri çekilirler. Utancaqlıqdan demek olar ki, hemişe ezab çekirler.

Qız bürcü ve sivollar :
Planeti: - Merkuri
Elementi:- Torpaq
Xüsusiyyeti: - Deyişken
Uğurlu reqımi: - 6
Günü: - 3-cü gün
Uğurlu daı: - Sapfir
Reng: - Sarı, yaşıl
Heyvan: - Ev heyvanları
Qiymetli maden: - Cive

Şir Bürcü

(23 Iyul-23 Avqust)
Şir bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanesi oddur. Ulduzlar padşahı olan Güneşin himayesindedir. Güneşin şir bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar hökmlü ve daxili alemleri zengin olur. Çox böyük daxili qüvve sahibi olsalar da, temparamentli ve tez qızışan olurlar. Ne qeder çetinliklere rast gelseler deI, tebii şuxluqlarını nadir halda itiriler. Adamlardakı xainlik onları her şeyden artıq heyretlendirir. Onlar var-dövleti, cah-celalı sevir, hemişe vefalı dost olmağa çalışırlar. Qonaqperverliye meyl gösteren bu adamlar çox vaxt israfçılıqları sebebinden müflisleşirler. Bu bürcün altında doğulan qadınlar mehebbetde semimi, heraretli, sexavetli olub dolaşıq sevgi maceralarını xoşlamırlar. Meğrur olurlar ve perestişkarlarının çox olmasını isteyirler. Tesadüfi elaqelerden qaçırlar. Kişi meclislerini üstün tuturlar. Sevdikleri adama qarşı çox telebkar olub xeyaneti bağışlamırlar. Sevdikleri adamın onları sevdiklerini ve onlara layiq olduqlarını deqiqleşdirmemiş nigah bağlamırlar. Gözel ana ve evdar qadın olurlar.

Şir bürcü ve simvollar :

Planeti: - Güneş
Elementi: - Od-alov
Xüsusiyyeti: - Sabit
Uğurlu reqemi:- 5
Günü: - Bazar günü
Uğurlu daşı:- Sarı sapfir
Reng: - Sarı, narıncı
Heyvan: - Aslan,pishik
Qiymetli maden: - Qızıl

Xerçeng bürcü
(22 İyun-22 İyul)
Xerçeng bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı sudur. Ayın himayesindedir. Güneşin Xerçeng bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar daha çox açıq xasiyyetli, xeyalperest olurlar. Tebietce sevilirler. Xarakterleri ucbatından bezen çetinliklerle üzleşirler. Amma hemişe özlerine qarşı telabkar olurlar. Bu bürc altında dünyaya gelen kişiler yalnız özüne belli olan qanunlar esasında yaşayırlar. Başqaları üçün cüzi, ehemiyyetsiz olan bir mesele onlardan ötrü az qala facie sayılır. Buna göre de Xerçeng altında doğulan kişiler çox zaman başqalarını qıcıqlandırır ve münaqişeye girirler. Xerçeng bürcü altında doğulan qadınlar hessas, kövrek, fedakar olurlar. Onlar vefalı ömür-gün yoldaşı, gözel ana olmaları ile seçilirler.

Xerçeng bürcü ve simvollar :
Planeti: - Ay
Elementi: - Su
XÜsusiyyeti: - Liderlik
Uğurlu reqemi: - 3 ve 7
Günü: - 1-ci gün
Uğurlu daşı: - Mirvari
Reng: - Ağ,deniz mavisi,gümüşü
Heyvan: - Balıq qulağı
Qiymetli maden: - Gümüş

Ekizler bürcü
(22 May-21 İyun)
Ekizler bürcünün xarakteristik elametleri. Nişanı Havadır. Merkurinin himayesindedir. Güneşin Ekizler bürcünün keçdiyi dövrde doğulanlar çox ağıllı olub, her şeyi bilmeye heves gösterir, şeraite asanlıqla uyğunlaşırlar. Bununla bele, onlar bir qeder hirsli olurlar.
Bu bürc altında doğulanlar perestişkarlarını daim nigaran qoyurlar. Onlarda sevilmeye, qayğı ve nevazişe böyük telab vardır. Tenhalıqdan vahimelenirler. En maraqsız ve deyersiz adamları bele deyerlendirmeye çalışırlar. Bu bürc altında dünyaya gelen qadınlar gözel, ağıllı, diribaş, hazırcavab olurlar. Onlarla bir yerde olan darıxmaz. Adamlarla tez ünsiyyet tapmağı ve istenilen meseleden söhbet açmağı bacarırlar.Bu qadınlar nigahda kişilere benzeyir, erlerine yaxşı kömekçi ve yoldaş olurlar.

Ekizler bürcü ve simvollar :
Planeti: - Merkuri
Elementi:- Hava
Xüsusiyyeti: - Deyişken
Uğurlu reqemi: - 5 ve 9
Günü: - 3-cü gün
Uğurlu daşı:- İnci
Reng: - Sarı, portağal rengi
Heyvan: - quşlar ve kepenekler
Qiymetli maden: - Cive

Buğa bürcü
( 21 Aprel - 20 May )
Buğa bürcünün xarakteristik elametleri. Nişanı Yerdir. Veneranın himayesindedir. Güneşin Buğa bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar tebietce emosional olurlar. Onlar ayıq zekalı olub maddi nemetleri xoşlayır, hem de bir qeder bed xerc olurlar. Rahatlığa can atırlar. Cah-celal, toy-bayram, deb-debe, temteraq aludesi olurlar. Her şeyden zövq almağı xoşlayırlar.Bu bürc altında dünyaya gelenler,xırda-para meselelerde inancıl olsalar da, ümumen üzüyola, sakit ve sebirli olurlar. Nifuzlu kimselerle ünsiyyetde olmağı xoşlayırlar. Buğa bürcünden sayılan qadınlar çox letafetli olurlar. Onlar gözel eşyaları, gül-çiçeyi, ber-bezekli paltar geymeyi xoşlayırlar. Öz perestişkarlarını var-yoxdan çıxarırlar. Bele qadınlar, adeten, qısqanc olurlar. Çox zaman ürekden vurğunu olduqları adamlara sadiq qalmırlar.

Buğa bürcü ve simvollar :
Planeti: - Venera
Elementi: - Torpaq
Xüsusiyyeti: - Sabitlik
Uğurlu reqemi: - 6 ve 4
Günü: - 5-ci gün
Uğurlu daşı: - Zümrüd
Reng: - Mavi
Heyvan: - Buğa
Qiymetli maden: - Qalay


Qoç Bürcü

Nişanesi oddur. Marsın himayesindedir. Güneşin Qoç bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar qüvvetli ve çevik olurlar. Kişilerin ve qadınların ümumi cehetleri bunlardır: nikbinlik, şöhretperestlik, tez qızışmaq, özünden müştebehlik, şişirtmeye meyl.
Kişiler tecavüzkar, nezaketsiz olmaları ile seçilirler.Başqalarının menafeyi ve iradesi ile hesablaşmırlar.Hereket etmeyi, iş görmeyi xoşlayırlar.Onlarda edalet hissi güclü olsa da, sebirsiz, hövselesiz olduqlarından tez-tez çetin veziyyete düşürler. Bu bürc altında doğulan kişilerin heyatlarının menası işlemekdir. Amma tez qızışan, kobud olduqlarından ailecanlı olmurlar.Burada her şey qadının diplomatiyasından ve nezaketinden asılıdır. Qoç bürcü altında doğulan qadınlar kişi ixtisaslarına tez yiyelenirler. Nigahda ağalıq etmeye, kişiden üstün olmağa çalışırlar.

Qoç bürcü ve simvollar:
Planeti: - Mars
Elementi: - Od-alov
Xüsusiyyeti:- Liderlik
Uğurlu reqemi: - 1 ve 9
Günü: - 2-ci gün
Uğurlu daşı:- Yaqut
Reng: - Qırmızı
Heyvan: - Qoyun
Qiymetli maden: - Demir

loading...
(səs: 2)
Şərhlər: 19
Baxılıb: 3026
Geriyə
Hörmətli Qonaq, siz sayta qeydiyyatsız istifadəçi kimi daxil olmusunuz.
Saytda şərh yazmaq, xəbər göndərmək və eləcə də digər hüquqlardan istifadə edə bilmək üçün QEYDİYYATDAN keçməyinizi məsləhət görürük.
Online
kiraz mevsimci kiz
Sitat: ___Jasmin___
Dolça Bürcü
(21 Yanvar - 18 Fevral)
Dolça bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı havadır. Saturn ve uranın himayesindedir. Güneşin Dolça bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar xarakterce emosional, tebietce hessas olurlar. Dolça bürcü altında doğulanlar öz insaniyyetleri sayesinde çox cazibedar olurlar. Onlar derde şerik olur ve çetinliye düşenlere ellerinden gelen kömeyi etmeye çalışırlar.Bu bürc altında dünyaya gelenler tevazökar olur, nadir hallarda başqalarına ağız açırlar. Onların heyatı uğursuz ola biler, amma heş bir zaman maraqsız olmaz. Heyatın her üzünü görecekler-zenginliyi de, yoxsulluğu da, parlaq uğuru ve facielerin de, maraqlı görüşleri ve meyusluqları da. Bezen onlara ele gelecek ki, mehv olub getmişler, amma tale onlara nicat verecekdir. Dolça bürcü altında doğulan qadınlar çox cazibedar olurlar. Onlarla vaxt heç zaman darıxdırıcı olmur. Doğulma tarixleri bu bürcle bağlı olan qadınlar ince, zerif olur, yaxşı reqs edirler. Söhbetleri maraqlı ve şirin keçir. Ere tez gedir, amma nadir hallarda xobext olurlar. Çünki mehebbetleri erlerinin mehebbetinden güclüdür.

Dolça bürcü ve simvollar :
Planeti: - Uran
Elementi: - Hava
Xüsusiyyeti:-Sabit
Uğurlu reqemi: - 1 ve 7
Günü: - 3-cü gün
Uğurlu daşı:- Firuze
Reng: - Mavi
Heyvan: - Böyük quşlar
Qiymetli maden: - Uran
14 avqust 2016 14:31
19
kas tez gelsen qaqasim
Offline
narmiwka_15
Qoç Bürcü
Nişanesi oddur. Marsın himayesindedir. Güneşin Qoç bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar qüvvetli ve çevik olurlar. Kişilerin ve qadınların ümumi cehetleri bunlardır: nikbinlik, şöhretperestlik, tez qızışmaq, özünden müştebehlik, şişirtmeye meyl.
Kişiler tecavüzkar, nezaketsiz olmaları ile seçilirler.Başqalarının menafeyi ve iradesi ile hesablaşmırlar.Hereket etmeyi, iş görmeyi xoşlayırlar.Onlarda edalet hissi güclü olsa da, sebirsiz, hövselesiz olduqlarından tez-tez çetin veziyyete düşürler. Bu bürc altında doğulan kişilerin heyatlarının menası işlemekdir. Amma tez qızışan, kobud olduqlarından ailecanlı olmurlar.Burada her şey qadının diplomatiyasından ve nezaketinden asılıdır. Qoç bürcü altında doğulan qadınlar kişi ixtisaslarına tez yiyelenirler. Nigahda ağalıq etmeye, kişiden üstün olmağa çalışırlar.

Qoç bürcü ve simvollar:
Planeti: - Mars
Elementi: - Od-alov
Xüsusiyyeti:- Liderlik
Uğurlu reqemi: - 1 ve 9
Günü: - 2-ci gün
Uğurlu daşı:- Yaqut
Reng: - Qırmızı
Heyvan: - Qoyun
Qiymetli maden: - Demir
12 avqust 2016 21:37
18
Be Happy))
Offline
___Jasmin___
Dolça Bürcü
(21 Yanvar - 18 Fevral)
Dolça bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı havadır. Saturn ve uranın himayesindedir. Güneşin Dolça bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar xarakterce emosional, tebietce hessas olurlar. Dolça bürcü altında doğulanlar öz insaniyyetleri sayesinde çox cazibedar olurlar. Onlar derde şerik olur ve çetinliye düşenlere ellerinden gelen kömeyi etmeye çalışırlar.Bu bürc altında dünyaya gelenler tevazökar olur, nadir hallarda başqalarına ağız açırlar. Onların heyatı uğursuz ola biler, amma heş bir zaman maraqsız olmaz. Heyatın her üzünü görecekler-zenginliyi de, yoxsulluğu da, parlaq uğuru ve facielerin de, maraqlı görüşleri ve meyusluqları da. Bezen onlara ele gelecek ki, mehv olub getmişler, amma tale onlara nicat verecekdir. Dolça bürcü altında doğulan qadınlar çox cazibedar olurlar. Onlarla vaxt heç zaman darıxdırıcı olmur. Doğulma tarixleri bu bürcle bağlı olan qadınlar ince, zerif olur, yaxşı reqs edirler. Söhbetleri maraqlı ve şirin keçir. Ere tez gedir, amma nadir hallarda xobext olurlar. Çünki mehebbetleri erlerinin mehebbetinden güclüdür.

Dolça bürcü ve simvollar :
Planeti: - Uran
Elementi: - Hava
Xüsusiyyeti:-Sabit
Uğurlu reqemi: - 1 ve 7
Günü: - 3-cü gün
Uğurlu daşı:- Firuze
Reng: - Mavi
Heyvan: - Böyük quşlar
Qiymetli maden: - Uran
9 avqust 2016 12:10
17


Aşk elbisesi en güzel sende duruyor ama ne acı terzin ben değilim
Offline
Catwoman666
*Xerçeng bürcü ve simvollar : *
Planeti: - Ay 
Elementi: - Su 
XÜsusiyyeti: - Liderlik 
Uğurlu reqemi: - 3 ve 7 
Günü: - 1-ci gün 
Uğurlu daşı: - Mirvari 
Reng: - Ağ,deniz mavisi,gümüşü 
Heyvan: - Balıq qulağı 
Qiymetli maden: - Gümüş
Sevdiyim das Aydasidir. He bir de 1ci gun ugurlu gunum deyil. Qalan sheyler dogrudur.
He bir de xerceng burcu haqqinda yazilanlarin da 90%i dogrudur.

...666...
9 avqust 2016 12:08
16
Viking
Offline
vipbetul
maraqli melumatdir
8 avqust 2016 23:41
15
Of,If I stretch my hands,do you hold them in your hands,Sir?
Oh, do you look at my tearful eyes even once?
Offline
Melek5
Terezi Bürcü
(24 Sentyabr - 23 Oktyabr)
Terezi bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanı havadır. Veneranın himayesindedir. Güneşin Terezi bürcünden keçdiyi dövrde doğulanlar yumşaq xasiyyetli, parlaq zekalı olurlar. Temkinli olmaları ile başqalarından seçilirler. Onlar heyatın nebzini tutmağı bacarırlar. Dava-dalaşı,qan-qaralığı, gerginliyi xoşlamırlar. Rahatlığı her şeyden üstün tuturlar. Xoşreftar, nezaketli, mehriban olduqlarından cemiyyetde sevilirler. Bu bürcün altında dünyaya gelen qadınlar füsunkar, nevazişli, şıltaq olurlar. Onlar yuxudan gec durmağı xoşlayır, zinet eşyalarını, ber-bezeyi, dadlı yemekleri sevirler. Onların başlıca meşğuliyyeti mehebbetdir.Sevmek ve sevilmek onların yegane arzusudur. Tez hiddetlenib göz yaşı axıdırlar.Erköyün olsalar da, uşaq kimi mehriban ve xeyirxahdırlar.

Terezi bürcü ve simvollar :
Planeti: - Venera
Elementi: - Hava
Xüsusiyyeti: - Liderlik
Uğurlu reqemi: - 6 ve 9
Günü: - 3-ci gün
Uğurlu daşı: - Opal
Reng: - Mavi
Heyvan: - İlan, kertenkele
Qiymetli maden: - Zümrüd

Cox dogrudur.
8 avqust 2016 18:43
14
Get sevgilim! Dön desəm mən, gəlsən, sən Şərəfsizsən.
Offline
miraya
Her shey duzdu sadece vurgunu olduqlari insanlara sadiq olmurlar sehvdi razilashmiram

Sitat: miraya
Her shey duzdu sadece vurgunu olduqlari insanlara sadiq olmurlar sehvdi razilashmiram

Bugalar
8 avqust 2016 13:22
13
Offline
S.Heydarova
Oxatan bürcü ve simvollar :
Planeti: - Yupiter
Elementi:- Od-alov
Xüsusiyyeti: - Deyişken
Uğurlu reqemi: - 5 ve 7
Günü: - 4-ci gün
Uğurlu daşı: - Lal
Reng: - Yasemen rengi
Heyvan: - At
Qiymetli maden: - Demir
7 avqust 2016 20:56
12
Həyat fırtınanın keçməsini gözləmək deyil,
Yağmurda da yeriyə bilməyi bacarmaqdır..!
Offline
qaranliq1
Eqreb burcu bir qismi dogru cixdi
7 avqust 2016 20:49
11
♥♥♥Həyatda heç bir şeyim az olmadı sənin qədər.Və heç bir şeyi istəmədim səni istədiyim qədər.♥♥♥
Online
YalniZ-ArZu
Sitat: Aykam2001
Terezi burcuyem ve coxu da duz cixdi dancing

Aynen...
7 avqust 2016 20:47
10
Adətən həyatda 3 sandığımız olar.1-cehiz sandığımız,2-adam sandığımız,3-söz veribdə tutar sandığımız.
Offline
aLoNe AnGeL
baliq burcu demek olar hamsi duzdu 5 ci gunu cox sevirem)
7 avqust 2016 20:35
9
Nə gözəl söyləmiş Hz.Əli-"İnsanları tanıyan yalnızlaşır" ciyy
Offline
Aykam2001
Terezi burcuyem ve coxu da duz cixdi dancing
7 avqust 2016 16:42
8
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Son sozu ALLAH soyleyecek
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Offline
Fi-Ra
Menim rengime yazilib qirmizi. Amma nedense sevmirem qirmizi rengi. Astroloqlar qoc burcunun rengini deyisseler yaxsi olar 23
7 avqust 2016 16:31
7
Yeni bir başlanğıc etdiyimiz ən böyük səhvdən sonra başlayır!
Offline
Gülüş.
Dolca burcuyem her sey duzdu birce reks etmekden basqa o qederde xoslamiram reks etmeyi
7 avqust 2016 16:11
6
Offline
Ay_El
əkizlerem dogrudur.kocam bugadir
7 avqust 2016 16:08
5
Həyatım səni çox sevirəm!
Allah bir ömür boyu bizi xoşbəxt etsin.Sevgilim Həyatım mənim Mən səni bu dünyada hər şeydən çox sevirəm.Daha doğrusu ikinizi çox sevirəm.Я тебя люлблю.
Offline
Totu
Qoç bürcüyəm. Təşəkkür
7 avqust 2016 15:55
4
Uşaqlarınıza zəngin olmağı deyil, xoşbəxt olmağı öyrədin. Beləcə, həyatları boyunca sahib olduqları şeylərin qiymətini deyil, dəyərini bilirlər.
Offline
Fialka
Ekizler bürcü
(22 May-21 İyun)
Ekizler bürcünün xarakteristik elametleri. Nişanı Havadır. Merkurinin himayesindedir. Güneşin Ekizler bürcünün keçdiyi dövrde doğulanlar çox ağıllı olub, her şeyi bilmeye heves gösterir, şeraite asanlıqla uyğunlaşırlar. Bununla bele, onlar bir qeder hirsli olurlar.
Bu bürc altında doğulanlar perestişkarlarını daim nigaran qoyurlar. Onlarda sevilmeye, qayğı ve nevazişe böyük telab vardır. Tenhalıqdan vahimelenirler. En maraqsız ve deyersiz adamları bele deyerlendirmeye çalışırlar. Bu bürc altında dünyaya gelen qadınlar gözel, ağıllı, diribaş, hazırcavab olurlar. Onlarla bir yerde olan darıxmaz. Adamlarla tez ünsiyyet tapmağı ve istenilen meseleden söhbet açmağı bacarırlar.Bu qadınlar nigahda kişilere benzeyir, erlerine yaxşı kömekçi ve yoldaş olurlar.

Xarakter baxımından doğruluq var sadəcə vahimələnmək barəsində doğru deyil) birdə sonuncu cümləni yaşamadığım üçün bilmirəm yəni hər şey ola bilər)
7 avqust 2016 15:24
3
Offline
BARBI
Ekizler burcuyem. Ozum haqda butun melumatlara sahibem.
7 avqust 2016 15:24
2
Canımı yaktıktan sonra, hiç birşey olmamış gibi helallik isteyenler! Cehennemde yandığınızı görsem üzerinize benzin dökerim... !
Offline
Barbaris
Qız Bürcü
(24 Avqust -23 Sentyabr)
Qız bürcünün xarakteristik elametleri: Nişanesi yerdir. Güneşin Qızlar bürcünün keçdiyi dövrde doğulanlar her işde aydınlıq, deqiqliyin olmasını isteyirler. Nadir hallarda ehtirasa qapılırlar. Qayda qanuna, seliqe-sehmana emel etmeyi xoşlayırlar. Biliklerini daim derinleşdirmeye ve genişlendirmeye çalışırlar. Adeten uzun ömür sürürler.Qızlar bürcü altında dünyaya gelen qadınlar cazibeli olsalar da, temperamentleri çatışmır. Maraqlaşmağı xoşlayırlar. Amma son meqamda geri çekilirler. Utancaqlıqdan demek olar ki, hemişe ezab çekirler.

Qız bürcü ve sivollar :
Planeti: - Merkuri
Elementi:- Torpaq
Xüsusiyyeti: - Deyişken
Uğurlu reqımi: - 6
Günü: - 3-cü gün
Uğurlu daı: - Sapfir
Reng: - Sarı, yaşıl
Heyvan: - Ev heyvanları
Qiymetli maden: - Cive
7 avqust 2016 15:20
1
Xarakterimi ya da xasiyyətimi bəyənməyən insanları mecbur yanımda saxlamıram
Bir sözlə "Yol açıqdır"

İnformasiya

Qonaq qrupunda olanlar istifadəçilər bu xəbərə şərh əlavə edə bilməz.

Müzakirələr

Azərbaycanım

Xəbər lenti

Astrologiya

Ən çox oxunanlar

Səsvermə

Bəs sizin bürcünüz nədir?

Qoç
Buğa
Əkizlər
Xərçəng
Şir
Qız
Tərəzi
Əqrəb
Oxatan
Oğlaq
Dolça
Balıqlar

 
 

Qadın testləri

Aylıq arxiv